Došli smo i do posljednjeg broja ovogodišnjeg “Glasnika Majke Božje Vinagorske”. Jednu stvarnost završavamo, a drugu smo započeli svetim misama zornicama u kapeli sv. Mihaela u Sopotu, kao i tradicionalnom šestom po redu manifestacijom „Advent na Vinagori“. U našoj smo se župi kroz čitavo vrijeme došašća pripremali za najradosniju proslavu Isusova rođenja. Kroz božićno izdanje našeg „Glasnika“, i ove vas godine želimo potaknuti da se na trenutak odmaknete od konzumerističkog poimanja Božića kakvo vam se nameće sa svih strana, barem na trenutak zastanete i promislite što se to zbiva ovih dana u jaslicama sakrivenima ispod raskošno okićenih borova u našim domovima i crkvi. O toj nam temi progovara vlč. Mario Kralj, naš suradnik, koji je 8. prosinca u svojoj rodnoj Župi Oroslavje proslavio mladu misu. Tim smo povodom s njime napravili i veliki intervju, u kojem nam je govorio o svome svećeničkom pozivu, svecima koji ga nadahnjuju, ali i proslavi Božića i Isusu koji se ima roditi u srcu svakog vjernika. Još mnogo zanimljivih tema i reportaža očekuje vas u ovom novom broju našeg „Glasnika“, stoga vas, kao i svaki puta, potičemo da ga ponesete svojim kućama i poklonite našim starima, bolesnima i osamljenima, koji nisu u mogućnosti sudjelovati u životu župne zajednice, iako bi to žarko željeli.