Novu godinu na Vinagori tradicionalno smo započeli raspjevano, Božićnim koncertom koji je četvrtu godinu zaredom održan u crkvi Majke Božje Vinagorske. Pred brojnom publikom, nastupili su Nikolina i Dora Topolovec iz Laza, Sandra, Luka i Marko Halužan iz Desinića, Mješoviti pjevački zbor KUD-a „Rikard Jorgovanić“ i Siniša Miklaužić iz Huma na Sutli, Matija Krizmanić iz Pregrade i naše župljanke i župljani – Martina, Danijela i Dario Bat, Lana Hlupić i Karla Bosnar, Katarina, Kristina i Krunoslav Podhraški i Ženski vokalni sastav „Ratkajke“.

Po završetku gotovo dvosatnog programa, podijeljeni su prigodni pokloni za izvođače, koji su potom zajednički zapjevali pjesmu „Narodi nam se“.

Koncert je završio spektakularnim vatrometom ponad crkve Majke Božje Vinagorske, a u cinktoru je posluženo kuhano vino i čaj.

Svi izvođači okupili su se pak u samostanu, gdje je organizirana večera i druženje uz glazbu i ples.