Zadnje subote u svibnju tradicionalno je hodočašće Pregradsko – tuheljskog dekanata Majci Božjoj na Svete Gore u Sloveniju, no, s obzirom na epidemiološku situaciju vezanu uz COVID-19, hodočašće se ove godine održalo na Vinagori.

Majci Božjoj Vinagorskoj tako su 30. svibnja hodočastili vjernici iz župa Pregrada, Kostel, Prišlin, Taborsko, Zagorska Sela, Poljana Sutlanska, Desinić, Velika Erpenja i Tuhelj. Svečano misno slavlje predvodio je domaći župnik, u koncelebraciji s preč. Milanom Juranićem, dekanom Pregradsko – tuheljskog dekanata i župnikom u Zagorskim Selima i Poljani Sutlanskoj, vlč. Damirom Ivanekom, prišlinskim župnikom i vlč. Franjom Mezakom, desinićkim župnikom.

Na kraju svete mise, brojni hodočasnici, kako je to već običaj, obišli su oltar Majke Božje Vinagorske, a Društvo sv. Elizabete za njih je pripremilo zakusku na terasi samostana, gdje je održano i druženje.