Druga subota pete po redu manifestacije „Advent na Vinagori“, bila je posvećena djeci. Nakon svete mise, na kojoj je pjevao župni zbor pod vodstvom orguljašice Melite Hubej, započeo je četvrti Dječji recital „Nikoli na dar“. Kao i svake godine, vrijedni osnovnoškolci slali su na natječaj „Glasnika Majke Božje Vinagorske“ svoje pjesme posvećene svetom Nikoli, omiljenom dječjem svecu, a tri najbolje nagrađene su na prigodnoj svečanosti u crkvi Majke Božje Vinagorske. Nagrade su dobili učenici šestog razreda – Dorotea Sinković, Stela Družinec,  te  Petar Herak,  Bojan Šurbek i Branimir Gajšak, koji su poslali zajedničku pjesmu. U glazbenom dijelu programa, nastupio je zbor mladih, a okupljenim roditeljima i djeci obratio se i gradonačelnik Pregrade Marko Vešligaj. Grad Pregrada je, naime, i ove godine osigurao poklone za djecu osnovnoškolskog uzrasta, a na radost mališana, u crkvu Majke Božje Vinagorske unio ih je sv. Nikola. Dječja večer završila je druženjem djece i roditelja u samostanu.