DSC_0591Župljani župa Vinagora i Marinci,  hodočastili su Majci Božjoj Trsatskoj. Prije svete mise zajedno s okupljenim hodočasnicima, sudjelovali su u pobožnosti Križnog puta i uputili osobne molitve te sudjelovali na hodočasničkoj svetoj misi. U svojoj homiliji, propovjednik se prisjetio događaja kada je Majci Božjoj Trsatskoj hodočastio najčasniji od svih hodočasnika, papa Ivan Pavao II. Tom prigodom, papa je Trsat nazvao hrvatskim Nazaretom, a okupljenim vjernicima poručio je da u skromnosti i svetosti nazaretske obitelji pronađu svoj uzor vjere. Nakonsvete mise zajednički smo obišli oko oltara pjevajući marijanske pjesme, a potom se uputili u Crikvenici, gdje smo poslijepodne proveli kupajući se i družeći se.