Svetište blažene Marije Propetog Isusa Petković nalazi se u Blatu na Korčuli, u „Kući matici“ družbe Kćeri Milosrđa TSR sv. Franje. U ovom samostanu, bl. Marija Propetog utemeljila je istoimenu Družbu te je počela svoj redovnički život i djelovanje. Prostori svetišta nalaze se u prizemlju samostana, ispod samostanske kapele „Krista Kralja“. Središnji prostor svetišta je kapela (kripta) bl. Marije Propetog. Uz ove prostore nalazi se muzej posvećen životu i djelu utemeljiteljice. Nakon smrti, Marija Propetog pokopana je na rimskom groblju, a tri godine poslije, njezini su ostaci preneseni u kućnu kapelu te naposljetku u rodno Blato.

Papa Ivan Pavao II. ju je, tijekom trećeg pohoda Hrvatskoj, proglasio blaženom.

Župe Vinagora i Marinci hodočastit će u svetište bl. Marije Propetog od 22. do 25. lipnja. Trošak puta iznosi otprilike 600,00 kn.

Prijaviti se možete u Župnom uredu, najkasnije do 1. lipnja.