Dok se približavamo kraju ove kalendarske godine, naše su misli zasigurno usmjerene na sve ono što je obilježilo proteklih 365 dana – i dobro i loše. I naš „Glasnik Majke Božje Vinagorske“ trajni je zapis jednog vremena, list koji iz godine u godinu bilježi najvažnije događaje iz naše Župe i Svetišta Majke Božje Vinagorske.
U ovom božićnom broju pišemo o božićnoj osmini i svecima koje slavimo unutar božićne osmine. Donosimo i razmišljanja o Božiću i blagdanu Nevine dječice, koja je prilikom gostovanja u radijskoj emisiji „Duhovna traženja“ 2008. godine iznio mons. Ivan Špoljar, naš domaći sin.
U rubrici „Naše hodočašće“ moći ćete pročitati intervju sa s. M. Emilom Barbarić, predstojnicom Družbe Kćeri Milosrđa TSR. sv. Franje provincije Krista Kralja – Hrvatska. Jedan dio naših župljana imao ju je prilike upoznati tijekom hodočašća u Blato na otoku Korčuli u lipnju ove godine, a u intervjuu za „Glasnik Majke Božje Vinagorske“ otkrila nam je kako je izgledala proslava Božića u samostanu u vrijeme bl. Marije Propetog Isusa Petković, a progovara i o značenju kipa djeteta Isusa koji krasi našu naslovnicu, a fotografiran je tijekom hodočašća na Korčulu.
U rubrici „Uzori vjere“ imat ćete priliku upoznati svetu Giannu Berettu Mollu, prvu liječnicu sveticu. Kao i uvijek, dotičemo se najvažnijih događaja koji su obilježili razdoblje od proteklog broja „Glasnika Majke Božje Vinagorske“. Ovog puta to je naš listopadski hod kapelama, tradicionalne zafaljenke i manifestacija „Advent na Vinagori“, jedinstveni oblik priprave za nadolazeći najradosniji blagdan kršćanskog puka, Božić.
Na kraju ovog uvodnika, u ime uredništva i suradnika, svima vama, dragi čitatelji, vašim obiteljima i svima koji su vam srcu mili i dragi, želim sretan Božić – rođenje Isusovo, te sretnu i blagoslovljenu novu 2018. godinu.

“Glasnik Majke Božje Vinagorske” možete uzeti u župnim crkvama u Marincima i na Vinagori te u kapeli u Sopotu.