Nakon vrućeg ljeta, iskorištenih godišnjih odmora, proslava velikih Marijinih svetkovina, ulazimo odmorni, radosni i Bogu zahvalni za sve darove u bojama razigranu jesen. Savršeni slikar oslikao je prirodu najljepšim i najčudesnijim bojama, dobri naš nebeski Otac nagradio je trud naših ruku raznovrsnim plodovima zemlje na kojima mu zahvaljujemo kroz listopad i studeni mjesec, već tradicionalnim zafaljenkama u našem zagorju, osobito u vinagorskom kraju.

Kao mali jesenski dar, pred vama je i novi broj, treći ove godine, Glasnika Majke Božje Vinagorske koji je ispunjen zanimljivim temama. Na prvim stranicama ističemo veliki Božji dar našoj Nadbiskupiji, i ponos Zagorja, četvoricu novih đakona zaređenih u zagrebačkoj prvostolnici, koje kratko predstavljamo.  Kako je sve oko nas puno šarenih boja, pišemo vam vitrajima u  vinagorskoj crkvi, njihovoj povijesti i ambijentalnom značenju za razmišljanje o zgodama koje prikazuju. Možete pročitati  i intervju s jednom iznimnom, najprije ženom, onda redovnicom i vrhovnom poglavaricom Družbe Kćeri Milosrđa  M. Christinom Orsillo – koja je u sestrinskom pohodu Hrvatskoj provinciji Krista Kralja. Kroz život župe i svetišta, možete čitati o minulim događajima od prošloga broja koji su obilježili ljeto, također i o važnijim događajima iz susjednih župa. Sjećamo se i pokojne s. M. Emilije Ćuk, rodom iz Marinaca, jako vezanom za Majku Božju Vinagorsku i samu Vinagoru.

Na kraju ovog uvodnika, prepuštam vas uživanju u čitanju Glasnika i pozivam da pronađete neki zanimljiv događaj koji predstoji na našoj Vinagori do proslave Božića kada će izaći novi broj Glasnika.