Dragi čitatelji!

Izašao je novi, ljetni broj “Glasnika Majke Božje Vinagorske“, koji vam, kao i uvijek, donosi  pregršt  zanimljivih članaka i vijesti iz našeg Svetišta. Govorimo o prekrasnim vinagorskim oltarima i kipu Majke Božje Vinagorske. U rubrici “Da se ne zaboravi”, sjećamo se vinagorskih tronarica, nezaobilaznih sudionica naših procesija. Nošenjem trona u procesijama, želimo doista istaknutu Blaženu Djevicu Mariju kao našu kraljicu.

Za ove ljetne dane pripremili smo i intervju s mons. Vladom Košićem, sisačkim biskupom koji je na Uskrsni ponedjeljak pohodio Vinagoru i predvodio misno slavlje na III. Zavjetnom hodočašću kuburaša.

Svakako najvažniji i najradosniji događaj bio je dolazak kardinala Josipa Bozanića u našu župu, prilikom kojeg je podijelio sakrament Svete Potvrde te učvrstio našu zajednicu u svakidašnjem življenju vjere.

Od ovog broja uveli smo novu rubriku “Povjesnica”, želeći posvijestiti kakvu bogatu povijest baštinimo, a koliko je malo poznajemo. Ona prati istaknute članove obitelj Rattkay koji su imali važnu povijesnu ulogu za Vinagoru i vinagorsku crkvu te na svjetskoj pozornici u širenju vjere. Ovaj broj posvećen je Nikoli Rattkayju, misionaru u zapadnoj Indiji.

Kratko se osvrćemo na naša sudjelovanja u životu crkve na nacionalnoj razini i prekrasno hodočašće u Svetište bl. Marije Propetog Isusa Petković, na njezin grob u rodno Blato na otoku Korčuli.

Kako se nalazimo u ljetu, godišnjem dobu koje je “rezervirano” za odmor, pokušajmo uz odmor tijela, odmoriti i našu dušu. Neka vam u tome pomogne “Glasnik”, koji vas svojim sadržajem i slikama želi povezati s našom Majkom Božjom Vinagorskom, ma gdje god se nalazili ovog ljeta!