U subotu, 17. prosinca, završila je manifestacija „Advent na Vinagori“. Na početku misnog slavlja, u crkvu Majke Božje Vinagorske, ministranti su unijeli Betlehemsko svjetlo mira. Vlč. Josip Čulig, vikar župe sv. Anastazija u Samoboru, upalio je četvrtu adventsku svijeću. Pozvao je vjernike da u ovo posebno vrijeme do Božića dijele osmijeh i budu svjetlo svojim bližnjima. Nakon svete mise, prigodni božićni koncert održala je Limena glazba „Karlo Lugarić“ iz Desinića. Desinićka limena glazba najstarija je društvena organizacija na području općine Desinić. Svoj prvi nastup imala je 1902. godine, na otvorenju obnovljene župne crkve. Nosi ime svog osnivača, učitelja mnogih zagorskih muzikaša i kompozitora, Karla Lugarića. U cinktoru, na Adventskom sajmu, svoje proizvode predstavljali su mladi župe Vinagora, Caritas župa Vinagora i Marinci. Druženje se nastavilo na terasi samostana uz kuhano vino i čaj.