Svakoga petka od 18 sati, ove korizme, razmišljet ćemo intenzivPlakat korizma 16 bnije kroz pobožnosti svete krunice i križnog puta o isusovoj muci i smrti te slaviti svetu misu.

Za vrijeme pobožnosti bit će prilika za svetu ispovijedu.

“Križni put Isusa Krista već mnogo stoljeća nadahnjuje ljude i osnažuje ih da i sami sa svojim životnim križevima putuju prema cilju i smislu, prema preobrazbi smrtnog svijeta u besmrtnost neba. Razmišljajući o Isusovoj Kalvariji i moleći pobožnost križnog puta, misaono proživljavamo dramu ljudskog života zajedno s Isusom koji je s ljubavlju i poslušnošću prošao putem trpljenja, a potom i smrti, dolazeći na kraju do čudesnog uskrsnuća. Na križu se spajaju, križaju, neizbježna bol zemaljskog življenja i božanska ljubav i u tom otajstvu ostvaruje se punina života, u prihvaćanju puta križa dolazi se do vječnosti.” Mirko Ivanjek