Dan nakon blagdana Duhova, na Duhovski ponedjeljak, na početku Duhovske osmine, slavimo blagdan Marije – Majke Crkve.
Marija je Majka Crkve, ne kao neko daleko i nedostupno biće, već kao blaga i osjećajna majka, koja se brine za Crkvu Božju i za sve čovječanstvo koje je u hodu prema vječnoj domovini, u zagrljaj Trojedinog Boga.
Marija je prvi plod i najsavršenija slika Crkve. “Združena sa svim ljudima koji trebaju spasenja” – proglašava II. Vatikanski Sabor – Ona je bila “otkupljena na uzvišeniji način u vidu zasluga svoga Sina” (LG 53). Stoga Marija sjaji u očima vjernika kao posve čisti stvor, sva lijepa, sva sveta, kadra da bude Crkvom kako to neće biti ovdje na zemlji nijedan drugi stvor.

Sutra, na Duhovski ponedjeljak, slavit ćemo svetu misu u crkvi Majke Božje Vinagorske u 11.30 sati.