Nacionalni susret hrvatske katoličke mladeži (SHKM) održat će se 29. i 30. travnja 2017. godine u Vukovaru pod geslom „Krist, nada naša.“ U trenucima koji nisu uvijek lijepi i veseli i mnogi mlade nalaze se pred različitim izazovima, posebno nezaposlenosti i besperspektivnosti, mladima se želi dati drugačiji pogled na mnoge stvarnosti koje su dijelom našeg vjerničkog i društvenog života. Poticajnim geslom žele se usmjeriti nadanja mladih prema Onome koji je nada svih nas vjernika, a to je sam Gospodin. Također, želi ih se potaknuti da nada za njih ne predstavlja nekakvu pasivnu stvarnost, iščekivanje, već proaktivnu stvarnost u kojoj smo kao društveni čimbenici i vjernici pozvani djelovati i svojim djelovanjem promijeniti najrazličitije društvene situacije u kojima se nalazimo, a koje prepoznajemo kao loše i koje nas koče na putu razvoja, kako osobnoga tako i zajedničkoga.

Prijaviti se možete u župnom uredu ili nakon mise, zaključno do 19. veljače.

Za prijavu su potrebni sljedeći podaci: ime i prezime, spol, datum rođenja, veličina majice, mobitel/telefon, e-mail, mjesto, župa.

Trošak puta i kotizacija za Susret iznose 130 kuna.