Dragi čitatelji!
Jesen je godišnje doba kada zahvaljujemo Bogu za sva primljena dobročinstva, osobito plodove zemlje i naših ruku. Pospremivši jesenske plodove i tako osiguravši bezbrižnu zimu, dobro je sjetiti se i onih koji nemaju onoliko koliko imamo mi, zato smo ovaj broj “Glasnika Majke Božje Vinagorske” posvetili misionarima i misijama. Iz misije Tatale, sjeverna pokrajina Gane, zapadna Afrika, svoje iskustvo podijelio je s nama don Ivan Stojanović, dok s. Lana Pecotić opisuje svoje iskustvo kada je kao laikinja preko Udruge Zdenac sudjelovala u misionarskom radu u Ekvadoru, u Južnoj Americi. U rubrici “Vrijedno spomena” sjećamo se davnih godina kada su u svoju prvu misije krenule i sestre Kćeri milosrđa TSR Sv. Franje, među kojima su bile i sestre iz Vinagore. U još jednom živopisnom svjedočanstvu možete čitati o hodočašću dugom gotovo tisuću kilometara, poznatom pod nazivom El Camino.
Želimo dati i mali doprinos proslavi 20. obljetnice proglašenja blaženim Alojzija Stepinca i posjeta pape Ivana Pavla II. Hrvatskoj, osvrtom na otvorene izložbe i posterom s hodočašća svećenika zagrebačke crkvene pokrajine u Krašić. U “Marijanskoj pobožnosti” svoje molitve uputit ćemo Gospi od Zdravlja kroz trodnevnicu, molitvom krunice i predloženim molitvenim obrascima.
Kao i svaki put, osvrćemo se na događaje koji su obilježili razdoblje od prošlog do sadašnjeg Glasnika u Župi i Svetištu te susjednim župama, kao i društvenom životu. Neka vam ovaj novi broj “Glasnika MBV” uljepša jesenske dane i potakne na činjenje dobrih djela, osobito bližnjima i onima koju su u potrebi.

Svoj primjerak “Glasnika MBV” uzmite u našim župnim crkvama u Marincima i Vinagori, te u kapeli u Sopotu.