Izašao je novi, prvi ovogodišnji broj “Glasnika Majke Božje Vinagorske”, po običaju, za našu najveću svetkovinu – Uskrs. Ulazimo u petu godinu izlaska obnovljenog Glasnika, u kojoj smo se, nažalost, oprostili od mons. Ivana Špoljara, nakon vlč. Ivana Vukine, najvažnije osobe u povijesti “Glasnika”. Mons. Špoljara prisjećamo se u rubrici Vrijedno spomena. Uskrsnu meditaciju za čitatelje “Glasnika” pripremio je mons. Jorge Ramos, a donosimo vam i svjedočanstvo Anice Regvar iz susjedne nam Župe Desinić, koja je četiri puta pobijedila karcinom. U rubrici Da se ne zaboravi i ovog puta pišemo zanimljivu priču o običaju kojeg nastojimo očuvati od zaborava – paljenje vuzmenke. Neizostavni su i izvještaji o događajima i hodočašćima koja su obilježila razdoblje od posljednjeg broja “Glasnika”, no, sve to i mnoge druge zanimljivosti koje smo za vas pripremili, otkrijte sami, listajući naše stranice u ovo radosno vrijeme, kada slavimo uskrsnuće našeg Gospodina Isusa Krista.

Svoj primjerak “Glasnika MBV” uzmite u župnim crkvama na Vinagori i u Marincima, te u kapeli u Sopotu.