Dragi čitatelji!

S velikom radošću, ushitom i ponosom, pridružujemo se nebrojenim čestitkama Vatrenima na povijesnom uspjehu i osvajanju titule viceprvaka svijeta.

Stiglo nam je i ljeto, za većinu razdoblje smanjenog opsega posla, kada će u moru užurbane svakodnevice ipak uspjeti pronaći nekoliko dana odmora, mira i tišina, bilo negdje na našoj prekrasnoj obali, bilo ovdje, u našoj zelenoj oazi zagorskih brega. No, gdje god bio, za vjernika je najvažnije da se u tom razdoblju godišnjeg odmora ne opusti previše i zaboravi na Boga. Stoga je preporučljivo, dok ležite na plaži, uzeti u ruke i poneki vjerski list, gdje uvijek možete pročitati korisne savjete i kroz razne primjere učiti kako živjeti vjeru u svakodnevnom životu.

Zato smo u ljetnom broju „Glasnika Majke Božje Vinagorske“ odlučili progovoriti o aktualnim temama za koje vjerujemo da u ovo vrijeme posebno zaokupljaju vašu pažnju. Prve smo stranice posvetili lijepoj nogometnoj priči koja je probudila naš narod, vratila nam vjeru u bolje sutra i utkala u nas duh zajedništva, toliko potreban našim ljudima. Ljetna tema broja vezana je uz odijevanje i ljubavne romane, odnosno, uz našu svakodnevicu, u kojoj smo pozvani biti prepoznatljivi kao vjernici.

Naše Svetište Majke Božje Vinagorske posjetili su nesvakidašnji hodočasnici iz Nizozemske, a mi smo drugu godinu zaredom hodočastili u Svetište bl. Marije Propetog Isusa Petković u Blatu na otoku Korčuli, o čemu također pišemo u „Glasniku MBV“. U rubrici „Život župe i svetišta“ donosimo reportažu s IV. Zavjetnog hodočašća Majci Božjoj Vinagorskoj, kada je svetu misu predvodio mons. Vjekoslav Huzjak, biskup bjelovarsko – križevačke biskupije, s kojim smo napravili i intervju.

Još puno lijepih priloga i događaja kojih se rado sjećamo pripremili smo za svoje vjerne čitatelje. Uzmite svoj primjerak u našoj župnoj crkvi te u kapeli u Sopotu i neka vam ovo “vatreno” ljeto naš „Glasnik MBV“ učini još ljepšim.

Uredništvo „Glasnika Majke Božje Vinagorske“