U srijedu, 25. siječnja, proslavili smo tradicionalno proštenje u Sopotu, blagdan Obraćenja sv. Pavla apostola. Svečano misno slavlje okupilo je veliki broj vjernika, koji su ispunili kapelu sv. Mihaela. Pavlovo je, uz svetkovinu sv. Mihaela, jedan od najvažnijih dana u životu Sopotljanaca, a dugi niz godina na Pavlovo je sopotsku kapelu pohodio i pokojni biskup Marko Culej. U svojoj propovijedi, vlč. je govorio o životu prije i poslije obraćenja sv. Pavla.

Svetu misu, zajedno sa svojim sumještanima, slavila je i naša najstarija župljanka, baka Magda Karažija, koja je prije nepuna dva tjedna proslavila stoti rođendan. Povodom Pavlova, u ime župe Vinagora, poklonjena joj monografija „Vinagora i okolica“.

Po završetku svete mise, vjernici su se zadržali na prigodnom druženju uz jelo i piće koje su pripremili mještani Sopota, Pavlovca i Višnjevca.