DSC_0007Nakon svečano misnog slavlja povodom proslave župnog proštenja u nedjelju, 3. srpnja, program se nastavio u galeriji vinagorskog samostana, gdje je posebno za ovu prigodu postavljena i svečano otvorena izložba “Vinagora u očima promatrača“.

Radi se o izložbi slika koje župljani i prijatelji Župe Pohoda BDM imaju u svojim domovima, a prikazuju baroknu crkvu Majke Božje Vinagorske. Oni su svoje slike posudili za potrebe izložbe, pa su tako posjetitelji mogli razgledati djela koja različitim tehnikama i na teDSC_0004melju različitih vizija autora, od kojih neki čak nikada nisu ni posjetili Vinagoru, prikazuju svu raskoš i posebnost vinagorske ljepotice. U programu otvorenja nastupio je dio zbora mladih, otpjevavši nekoliko prigodnih pjesama, a prisutnima se obratila i Gordana Krizmanić, vlasnica jednog od izloženih radova, djela vinagorskog slikara Tihomira Lončara. Istaknula je kako je vrijedna slika pod nazivom “Proštenje na Vinagori“ na prodaju, a dobivenim sredstvima ispunila bi se posljednja želja njezinog pokojnog supruga Borisa Krizmanića, koji je najzaslužniji za nastanak monografije “Vinagora i okolica“. Naime, prodaja slike namjenjena je za izradu vitraja, kod oltara sv. Valentina,  u crkvi Majke Božje Vinagorske.

DSC_0008  DSC_1101 DSC_1080

Posjetitelji su se zadržali na prigodnom druženju po završetku otvorenja, a svi zainteresirani izložbu mogu pogledati do 11. rujna.