U subotu, 10. prosinca, na manifestaciji „Advent na Vinagori“ zapaljena je treća adventska svijeća. Svijeću je upalio predvoditelj misnog slavlja, vlč. Vladimir Kerečeni iz zagrebačke župe sv. Blaža. Istaknuo je kako je teško prepoznati ono bitno u blještavilu kojim smo okruženi. Po završetku mise, uslijedio je recital „Nikoli na dar“. Pročitane su pjesmice te sastavci ovogodišnjih sudionika, koji su za svoj trud i nagrađeni. Mnoštvo okupljene djece s oduševljenjem je dočekalo omiljenog im sveca – sv. Nikolu. U njegovoj pratnji došao je i Krampus, kojeg su molitvom „Oče naš“ potjerali iz crkve, nakon čega su im podijeljeni pokloni. Vjernici su imali priliku za svetu ispovijed i klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom. U cinktoru crkve, na Adventskom sajmu, svoje proizvode predstavljali su mladi župe Vinagora, Caritas župa Vinagora i Marinci te Udruga „Medeni“ iz Pregrade. Druženje se nastavilo na terasi samostana uz kuhano vino i čaj.