U nedjelju, 19. srpnja, u crkvi Majke Božje Vinagorske sakrament prve svete pričesti primilo je troje naših malih župljana – Lana Kores, Nina Ljubić i Ivan Lazar Antonić.

U prisustvu svojih roditelja i najbližih članova obitelji, troje malenih je po prvi puta pristupilo euharistijskom stolu kako bi u pričesti blagovali tijelo Kristovo i s čitavom zajednicom sudjelovali u Gospodinovoj žrtvi.

Sakramentu prve svete pričesti prethodila je cjelogodišnja priprema, koja je zbog epidemiološke situacije bila otežana, ali svoj su dan prvopričesnici naposlijetku dočekali i proslavili u radosti i zajedništvu sa svojom župnom zajednicom.

Srca prisutnih raznježili su svojim recitacijama, a kao poklon župne zajednice, članice podmlatka Društva sv. Elizabete za njih su izvele dvije prigodne pjesme.