U ispunjenoj crkvi Majke Božje Vinagorske, na Novu je godinu održan tradicionalni Božićni koncert. Uz domaćine, vinagorski župni zbor, uveličali su ga i dragi gosti – zbor “Zvončići” iz Pregrade, sestre Dora i Nikolina Topolovec iz Laza, sestre Kristina i Katarina Podhraški iz Vinagore te brat i sestra Luka i Sandra Halužan iz Desinića. Svojim izvedbama božićnih pjesama, izvođači su oduševili vinagorsku publiku.

U sklopu koncerta, održana je i promocija pjesme naše župljanke Milene Kostanjšek, “Majko Božja Vinagorska”. Radi se o vrijednom umjetničkom djelu za koje je glazbu i stihove napisala M. Kostanjšek, a aranžirali su ga Dijana Stefanović i  Vinko Krištić. Gospođa Konstanjšek tom je prigodom izrekla želju da se pjesma pjeva na vinagorskim proštenjima tijekom cijele godine.

Svi izvođači na kraju koncerta zajednički su zapjevali pjesmu “Narodi nam se”. Na terasi samostana održano je prigodno druženje uz kuhano vino i čaj, a posjetitelji su uživali i u novogodišnjem vatrometu.