valentinovo vin 2Svečanim misnim slavljem u crkvi Majke Božje Vinagorske, u subotu 13. veljače,  proslavljeno je valentinovsko proštenje. Misno slavlje uveličali su svećenici pregradsko-tuheljskog dekanata: vlč. Josip Belavić, vlč. Franjo Mezak iz Desinića, p. Goran Propadalo iz Klanjca te preč. Milan Juranić, dekan našeg dekanata. Misu je predvodio  vlč. Ivan Mikec, pregradski župnik, koji se u sv12722101_10208808940604218_691013126_nojoj propovijedi osvrnuo na život sv. Valentina istaknuvši kako, unatoč brojnim legendama o životu ovog poznatog sveca, najvažnije je spomenuti snažnu vjeru u Gospodina koja ga je vodila tijekom života i učinila ga važnim uzorom svakog vjernika. S obzirom na to da se Valentinovo komercijalizira i prikazuje kao Dan zaljubljenih, istaknuo je vlč. Mikec, mlade parove nužno je poučiti da se istinska ljubav očituje u onome što nadilazi početnu zaluđenost i fizičku privlačnost. Ljepota tijela je prolazna, a ljepota duše ono je što će nas pratiti kroz cijeli život – poručio je okupljenim vjernicima.