U četvrtak, 14. veljače, proslavili smo valentinovsko proštenje u crkvi Majke Božje Vinagorske, koju krasi pokrajnji oltar sv. Valentina mučenika. Svečano misno slavlje predvodio je vlč. Matija Knok, rodom iz Lobora. U svojoj propovijedi, život sv. Valentina usporedio je sa životom bl. Alojzija Stepinca, ali i drugih žrtava totalitarističkih režima, koje su podnijele mučeništvo radi vjere.
– Naš Domovinski rat, koji nam je Božjom pomoći donio slobodu, nije li zapravo bio pokrenut i nije li naš narod bio prisiljen boriti se zbog bezbožnog uništavanja i ubijanja, zbog oduzimanja tuđeg teritorija i zbog otimanja tuđeg vlasništva? – istaknuo je vlč. Matija.
Pjevanje je predvodio župni zbor, a po završetku svete mise, vjernici su obišli oltar sv. Valentina. Na terasi samostana održano je i prigodno druženje.