U nedjelju, 30. listopada, proslavljena je zahvalnica na Vinagori. Topli jesenski dan na Vinagori je okupio brojne vjernike iz domaće i susjednih župa, koji su se na ovaj breg popeli kako bi Majci Božjoj Vinagorskoj i svome Stvoritelju zahvalili na svim dobročinstvima kojima su bili blagoslovljeni u proteklih godinu dana. „Vinagorska zafalenka“ jedna od najstarijih u ovome kraju, a prema podacima iz „Spomenice“, oduvijek je slovila kao najveća u kraju. I ove godine uveličala ju je Vinagorska limena glazba, a svečano misno slavlje predvodio je vinagorski župnik.

– U današnjoj nedjelji zahvalnici pozvani smo iskreno zahvaljivati Stvoritelju za sve što je Njegova dobrota izvela među nama, za ljepotu stvorenja oko nas koja često ne primjećujemo, nadasve za Božje darežljive ruke i veliko očinsko srce koje ćuti našu stvarnost i proviđa nam sve potrebno. Pouzdanje u Boga, u Njegovo vodstvo i blagoslov, treba biti naš temeljni životni stav. Jer bez Božje volje i darežljivosti, ništa ne može roditi – rekao je u svojoj propovijedi vlč. Gereci.

Po završetku svete mise, vjernici su obišli oko oltara i zadržali se na druženju uz kolače koje su darovali župljani.