Od 4. do 12. srpnja na Vinagori i u Marincima odvijala se proslava sto godina Družbe Kćeri Milosrđa, u sklopu koje je pripremljen raznovrstan program. U subotu, 4. srpnja, svetom misom, glazbeno-meditativnim programom u cinktoru crkve i otvorenjem izložbe „Stoljeće ljubavi i milosrđa“ u samostanu na Vinagori započeli smo slavljeničke dane koji su se nastavili župnim proštenjem i 6. Hodočašćem kuburaša Majci Božjoj Vinagorskoj. Na dan bl. Marije Petković, 9. srpnja, kada slavimo BDM Kraljicu mira, svetom misom i prigodnim programom otvorena je izložba u Marincima. Uz ovogodišnju je proslavu župnog proštenja, svetkovine Blažene Djevice Marije Kraljice Mira, kojoj je posvećena župna crkva i samostan, završila i proslava stote obljetnice Družbe Kćeri Milosrđa, čije časne sestre u župi djeluju već 78 godina. Tom prigodom blagoslovljena su dva nova vitraja koja krase župnu crkvu BDM Kraljice Mira, a prikazuju sv. Leopolda Bogdana Mandića i bl. Mariju Propetog Isusa Petković. Velika je milost i radost za župu što je o stotoj obljetnici Družbe u župnoj crkvi postavljen upravo vitraj hrvatske blaženice.

Uz domaće sestre iz Župe Marinci, na svetoj su misi sudjelovale i časne sestre iz Zagreba, pa je na kraju izvedeno nekoliko prigodnih pjesama o bl. Mariji i Družbi Kćeri Milosrđa, kao poklon časnim sestrama povodom njihova velikog jubileja.

Hvala svima koji su se uključili u organizaciju ove proslave.