U subotu, 3. prosinca, u sklopu manifestacije „Advent na Vinagori“, u crkvi Majke Božje Vinagorske gostovao je zbor mladih „Sjaj“ iz Župe sv. Josipa, sa zagrebačke Trešnjevke. Svetu misu predvodio je vlč. Josip Mudronja, kapelan u Župi sv. Josipa. U svojoj propovijedi, velečasni Josip govorio je o adventskom i božićnom darivanju, ali ne darivanju u komercijalnom smislu, nego darivanju sebe samoga, svojim bližnjima, ljudima koji nas okružuju, i nadasve Gospodinu. Kao primjer takve predanosti, naveo je svetu Barbaru, zaštitnicu rudara i kuburaša, djevicu i mučenicu, čiji spomendan slavimo 4. prosinca.

U cinktoru crkve, na Adventskom sajmu, svoje proizvode predstavljali su mladi župe Vinagora, Caritas župa Marinci i Vinagora te Udruga „Medeni“ iz Pregrade. Na terasi samostana održano je druženje uz kuhano vino i čaj, a vjernici su imali priliku za svetu ispovijed i klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom, kao i za molitvu u kapeli sv. Barbare.