Dok nam listovi šarenih boja šušte pod nogama, jutra bivaju zarobljena gustim maglama, a na poljima i njivama obavljamo posljednje ovogodišnje radove, već u zraku osjećamo nagovještaj prohladnih zimskih dana. Pristiže nam ono vrijeme koje bismo mogli nazvati i najhladnijim i najtoplijim razdobljem u godini, kada istovremeno iščekujemo prve snježne pahulje i rođenje Isusa Krista, Sina Božjega, malenog Djeteta koje se ima roditi u štalici. No, prije svega toga, tu nam je jesen, koja poput prave kraljice obiluje plodovima zemlje i rada naših ruku, te nas šarenilom svojih boja i ljepotom prirode potiče da zastanemo i razmislimo o svim darovima koje smo i ove godine primili od našeg Stvoritelja. Vrijeme je proslava misa zahvalnica u našem dekanatu, koje nas potiču na promišljanje o svim blagoslovima koji krase našu svakodnevicu. Sada je trenutak da majke i očevi zahvale za svoju djecu i dar roditeljstva, da djeca zahvale za svoje obitelji i topli dom, da mladi zahvale na daru mudrosti i razuma i krenu u ostvarivanje vlastitog potencijala prema Božjoj zamisli… Sada je vrijeme da svi zahvalimo za dar života, a ponajviše za dar vjere, te da izmolimo od Duha Svetoga snagu i jakost za svakodnevno otkrivanje onoga što Bog traži od nas. I upravo zato ovaj jesenski broj „Glasnika Majke Božje Vinagorske“ posvećujemo promišljanju o Božjim darovima u svakodnevnom životu. Neka vam naši tekstovi budu inspiracija da iznova prepoznate ljepotu života kojeg živite, neka vam budu poticaj da još ustrajnije molite i redovito zahvaljujete i neka vas na najbolji način pripreme za ulazak u radosno adventsko razdoblje koje nam predstoji.