U ponedjeljak, 25. siječnja, na blagdan Obraćenja sv. Pavla, svetom misom u Sopotu zaključili smo Svjetsku molitvenu osminu za jedinstvo kršćana. Sopotsko proštenje sv. Pavlu, kojemu je posvećen pokrajnji oltar, svake se godine slavi svečano, uz veliki broj vjernika, no, ove je godine to bilo nešto skromnije, a izostalo je i uobičajeno druženje nakon mise.
No, unatoč okolnostima, bila je to prilika da se i ove godine, u zajedništvu, pomolimo sv. Pavlu, čiji je život bio puno oprečnosti. Baš kao što kaže himan kojim nas je u misno slavlje uveo Zbor mladih Društva sv. Elizabete, “on čudom Božjim postade, od gonitelja apostol. Svim žarom prije bjesnjeći, na sveto ime Kristovo, tim istim žarom poslije, svim svijetom pronije Blagu vijest.”
Taj progonitelj kršćana, a kasnije najgorljiviji sijač Božje riječi, neka bude uzor i našeg kršćanskog života, koji pred nas stavlja svakodnevni izazov – naviještati Božju riječ, svjedočiti svoju vjeru primjerom vlasititog života.