Na Svijećnicu, večer uoči Međunarodnog dana života, na Vinagori će gostovati aktivisti ekumenske molitvene pro-life inicijative “40 dana za život”. U samostanu će biti prikazan potresni film “40 dana…”, koji govori o problemu pobačaja, plodovima i rezultatima inicijative te o njezinom načinu djelovanja. Radnja filma je veoma zanimljiva zbog brojnih svjedočanstava molitelja, spašene djece te svih onih koji su odabrali život. Dio ove velike filmske priče su i svjedočanstva onih kojima je prijetio pobačaj, ali i onih koji do danas nose rane pobačaja. Nakon projekcije filma, aktivistice će predstaviti novu kampanju koja počinje u korizmi, te pojasniti svima zainteresiranima kako se mogu uključiti u ovu hvalevrijednu inicijativu koja je već spasila 56 života od smrti pobačajem (za koje se zna).