Dragi vjernici! IAKO SE MISE SLAVE BEZ NARODA, s obzirom na trenutno stanje, te odredbe i preporuke, crkvenih i civilnih vlasti, imajući u vidu očuvanje zdravlja i još više brigu za vječni život, u našoj župi ovako ćemo proslaviti najveće tajne naše vjere:

VELIKI ČETVRTAK – Misa Večere Gospodnje bit će u 19 sati

U svojim domovima u to vrijeme, ili kad čujete zvona, zaustavite se na trenutak i pročitajte u krugu obitelji liturgijska čitanja: Izl 12, 1-8.11-14; Ps 116, 12-13.15.16b-18; 1Kor 11, 23-26; Iv 13, 1-15, te u tišini uputite Bogu svoje molitve.

VELIKI PETAK – Služba Muke Gospodnje bit će u 19 sati

Danas ne zvone zvona, nema svete mise, oltari su ogoljeni i bez križeva, u sveopćoj molitvi molimo za cijeli svijet. Pročitajte u krugu obitelji izvještaj muke iz Iv 18, 1 – 19, 42, te u tišini uputite Bogu svoje molitve.

VELIKA SUBOTA – Vazmeno bdjenje bit će u 20 sati

Crkva se zadržava kod Gospodinova groba te u molitvi i postu razmišlja o njegovoj muci, smrti i silasku u podzemlje, i nema mise do Vazmenog bdjenja.

Grob je postavljen u kuli sv. Florijana u cinktoru crkve.

U večernjim satima pročitajte u krugu obitelji liturgijska čitanja:Rim 6, 3-11; Ps 118, 1-2.16ab-17.22-23; Mt 28, 1-10,te u tišini uputite Bogu svoje moli

PUTEM FACEBOOK STRANICE ŽUPE MOŽETE UŽIVO PRATITI I SUDJELOVATI U OBREDIMA I MISAMA IZ CRKVE MAJKE BOŽJE VINAGORSKE!

Zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić predvodit će obrede, a slavlja će prenositi Hrvatska radiotelevizija.

VELIKI ČETVRTAK –  Misa Večere Gospodnje, HTV3 i HR3 u 18 sati

VELIKI PETAK – Služba Muke Gospodnje, HTV3 i HR3  u 18 sati

VELIKA SUBOTA  – Vazmeno bdijenje, HTV3 i HR3 u 18 sati

USKRS – VAZAM, HTV1 i HR1 u 10 sati